CIEMNE. Płomienie na dachu wędzarni. Strażacy ratowali zakład produkcyjny.  

13.07.2022, godz. 16:15. Pożar w zakładzie wyrobów tradycyjnych przy ulicy Wołomińskiej w Ciemnem (gmina Radzymin) Ogień pojawił się w pomieszczeniach wędzarni i przeniósł się na poddasze. Osoby przebywające w środku natychmiast opuściły budynek. Na miejscu szybko zjawiła się straż pożarna; PSP Wołomin, OSP Radzymin i OSP Zawady. Zadysponowano również podnośnik koszowy niezbędny do pracy na wysokości. 

— Pierwsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu strefy zagrożenia oraz zlokalizowaniu źródła pożaru i podanie prądów wody. Konieczne było również schłodzenie butli gazowych, które stanowiły dodatkowe niebezpieczeństwo – powiedział portalowi WWL112.PL, aspirant Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Akcja strażaków trwała kilka godzin. Ratownicy musieli przez otwory w dachu gasić palącą się izolację. Niezbędna była również rozbiórka fragmentów budynku w celu znalezienia ostatnich zarzewi ognia. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić to już nie pierwszy pożar w tym zakładzie, na szczęście i tym razem nikt nie został poszkodowany. Straty finansowe są jednak znaczące. 

Autor: QBA, WWL112.PL

Foto: [Reporter007] & OSP Radzymin