DĄBRÓWKA. Wójt razem z policją zorganizował akcję dla dzieci „bądź widoczny w drodze do szkoły”

Na świetny pomysł wpadli wspólnie wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wołomińskiej komendy komisarz Marcin Zdunek. Przy udziale dzieciaków i funkcjonariuszy drogówki odbyła się plenerowa lekcja bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły. Najważniejszymi zasadami było prawidłowe pokonywanie przejść dla pieszych oraz bycie widocznym dla nadjeżdżających pojazdów. Uczniowie osobiście otrzymali od wójta odblaskowe kamizelki oraz plecaki z świecącymi elementami. 

— Bezpieczeństwo dzieci wracających ze szkoły na terenie całej naszej gminy jest dla mnie jednym z największych priorytetów. Edukacja, świadomość  i elementy odblaskowe ratują zdrowie i życie pieszych. Dlatego jeszcze nie raz będziemy powtarzać takie akcji jak dziś – powiedział portalowi WWL112.PL, wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski. 

Młodzież pod okiem funkcjonariuszy i gospodarza gminy uczyła się poprawnie pokonywać „zebrę” i rozróżniać znaki drogowe. Organizatorzy zapowiadają już kolejne akcje związane z propagowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: Urząd Gminy Dąbrówka