KOBYŁKA. Poważne pogróżki dla burmistrzów. „Morderca” grozi śmiercią. 

„Zamorduje Cię…”, „Też mieszkam w Kobyłce…— zatem oczekuj godziny śmierci swojej”. To fragmenty maila jaki został przesłany w nocy na skrzynkę mailowa Urzędu Miasta w Kobyłce. Słowa skierowane są bezpośrednio do burmistrz Edyty Zbieć. Nadawca podpisał się jako „Morderca z Kobyłki”. Osoba nie przebiera w słowach, używa ciężkich obelg. Zdarzenie zostało odebrane jako cyberatak z pogróżkami i zamiarem pozbawienia życia dlatego sprawą będzie musiała zająć się policja. Podobnej treści list otrzymał także burmistrz Zielonki Kamil Iwandowski. „Zamorduje Cię…Dam świadectwo swoim bohaterstwem w tych czasach apokalipsy” można przeczytać w mailu podpisanym „Morderca z Zielonki”. 

Portalowi WWL112.PL udało się dowiedzieć, że wiadomości o podobnej retoryce i treści trafiły również do kilku instytucji samorządowych, przedszkoli oraz szkół. Temat wydaje się być poważny. 

Na bieżąco będziemy informować naszych czytelników o dalszych krokach w tej bulwersującej sprawie. 

— Potwierdzam wniesienie takiego zawiadomienia przez jeden z urzędów gminy z terenu powiatu wołomińskiego. Aktualnie prowadzone są czynności wyjaśniające – powiedziała portalowi WWL112.PL, Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: Archiwum FB,