KOBYŁKA. Minister Ziobro stanowczo o napadzie na sklep. Drugi bandyta już w areszcie.  

11.01.2023. Nie milkną echa po niedzielnym napadzie na sklep spożywczy sieci Żabka przy ulicy Wołomińskiej w Kobyłce. Przypomnijmy, że bandytom próbującym zrabować pieniądze przeciwstawił się odważny właściciel i broniąc się ranił śmiertelnie jednego z napastników. Drugi ze złodziei uciekł pozostawiając swojego konającego wspólnika na ulicy. Jednak już w poniedziałek wieczorem wołomińscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 22 – latka. Znany policji mężczyzna to recydywista skazywany już za podobne przestępstwa. Natychmiast został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wołominie i usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu tymczasowego. Za popełniony czyn grozi mu, nawet kilkanaście lat pozbawienia wolności. 

Zachowanie sklepikarza wywołało w mediach społecznościowych poważną dyskusję publiczną na temat granic obrony koniecznej i tego czy użycie noża było adekwatne do tej wyjątkowej sytuacji. Wszelkie wątpliwości osób, które uważały, że właściciel Żabki przesadził w zakresie obrony osobistej swojego mienia i życia rozwiał dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który stanowczo odniósł się do sprawy: 

— To bandyta ma się bać konsekwencji tego, że kogoś krzywdzi, a ofiara ataku ma prawo się bronić. Właściciel sklepu, który ugodził nożem napastnika dostał w śledztwie status pokrzywdzonego – napisał na Twitterze prokurator generalny. 

Wczoraj internet obiegło nagranie z kamery monitoringu zainstalowanej nad głowami przestępców. Na filmie dokładnie widać przebieg krwawego zajęcia. Materiał video zamieszamy poniżej artykułu. 

Autor: Majcher, WWL112.PL 

Foto: [KPP Wołomin] & Archiwum