KOBYŁKA. Śledztwo w sprawie napadu na Żabkę umorzone. To była obrona konieczna.

08.01.2023. Jak donosi Polska Agencja Prasowa śledztwo w sprawie krwawego napadu na sklep Żabka przy ulicy Wołomińskiej w Kobyłce zostało umorzone. Prokuratura Rejonowa w Wołominie uznała, że właściciel, który śmiertelnie ugodził nożem bandytę próbującego ukraść pieniądze z kasy działał w ramach obrony koniecznej. Przypomnijmy…tego wieczoru do Żabki wtargnęło dwóch młodych, zamaskowanych mężczyzn, wymachując przedmiotem przypominającym broń próbowali dokonać kradzieży. Pomiędzy jednym z napastników, a sklepikarzem doszło do szarpaniny i bijatyki. W pewnym momencie właściciel broniąc swojego mienia i życia instynktownie ugodził nożem jednego z bandytów w klatkę piersiową. Ciosy okazały się śmiertelne, 25 – letni Tomasz C. wykrwawił się na pobliskim parkingu jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia. Drugi z przestępców Łukasz P. uciekł, ale został ujęty przez policję i trafił do aresztu z zarzutem usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

— Była to nagła reakcja obrana w sytuacji zagrożenia życia. Prawo nie może ustępować przed bezprawiem, a zaatakowany człowiek ma prawo odpierać zamach kosztem dobra napastnika – powiedziała dla PAP, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska. 

Już kilka dni po tym zdarzeniu głos zabrał sam Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówiąc, że to bandyta ma się bać konsekwencji, a ofiara ma prawo się bronić. O całej sprawie pisaliśmy na bieżąco na łamach portalu WWL112.PL. Dzisiejsze postanowienie wołomińskiej prokuratury nie jest na razie prawomocne jednak w ewentualnym dalszym postępowaniu decyzja może być chyba tylko jedna. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001] & KPP Wołomin & Archiwum