KOŁAKÓW. Strażacy otrzymali sprzęt z Urzędu Województwa Mazowieckiego. Osobiście wręczyła go Pani Marszałek.  

07.10.2022, godz. 15:00. Wyjątkowy moment dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej i społeczności wsi Kołaków (gmina Dąbrówka) Wczoraj w uroczystej atmosferze odbyło się przekazanie profesjonalnej przecinarki Stihl MS420 wraz z akcesoriami. Sprzęt będzie służył strażakom podczas akcji gaśniczych i wypadków drogowych. Prezent z rąk członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej odebrał prezes OSP Kołaków dh Andrzej Rosa i naczelnik Adam Stańczak. 

—  Powiem może nieco przewrotnie, ale te słowa oddadzą istotę sprawy. Ten sprzęt, który przekazujemy nie jest dla was, on jest dla nas, dla mieszkańców, dla lokalnej społeczności, której każdego dnia niesiecie ofiarną pomoc. Poczucie bezpieczeństwa jakie zapewniacie ludziom jest nieocenione i niezwykle ważne. Ja ze swojej strony zapewniam, że dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Mazowsza nigdy nie zabraknie pieniędzy, zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie – powiedziała zdecydowanie Janina Ewa Orzełowska , była wicemarszałek województwa mazowieckiego. 

Uśmiechów i miłych gestów nie było końca. Druhowie wręczyli gościowi z Warszawy piękne kwiaty, przetwory i wypieki ufundowane przez firmę „Provitus” z Radzymina i pierogarnię „Jaworek”. Pani Marszałek znalazła również czas, aby porozmawiać z młodzieżą i lokalnymi samorządowcami. Urząd Gminy Dąbrówka reprezentowała Lidia Sikorska – Księżnik oraz Andrzej Marcinkiewicz, Andrzej Siarna i Dorota Kuszkowska. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]