LASKÓW. Absolutne poparcie dla zarządu OSP. Na zebraniu nie zabrakło wyjątkowych gości.

25.03.2023, godz. 18:00. Głośny dźwięk syreny alarmowej dał znak druhnom i druhom, że pora wstawić się na corocznym, walnym zebraniu sprawozdawczym z działaności Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowie (gmina Dąbrówka) Obrady rozpoczął gospodarz – prezes dh Sławomir Berliński. Frekwencja szeregowych strażaków dopisała jak zawsze, ale najważniejsze, że nie zawiedli zaproszeni goście, a właściwie już przyjaciele małej, ale prężnie działającej jednostki z Laskowa. Swoją specjalną obecnością zaszczyciła strażaków Joanna Bala – radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego

— To wielka przyjemność móc odwiedzić Was w tak ważnym dniu. Ja conajmniej w połowie czuje się Laskowianką, a na dnie mojego serducha jestem strażaczką, jestem jedną z Was. OSP Lasków to bez wątpienia ogromna wartość dodana do jakości życia tutejszych mieszkańców. Ja ze swojej strony gwarantuję nieustającą pomoc i wsparcie. Cieszę się, że Was poznałam – powiedziała szczerze radna PiS. 

W spotkaniu podsumowującym działaności jednostki za rok 2022 wziął również udział przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie brygadier Jarosław Kłak. 

— Jesteście silną dobrze wyposażoną jednostką. W imieniu komendanta powiatowego dziękuję Wam za wyjazdy i wsparcie państwowej straży. Podziwiam Wasze plany rozwoju i coraz większa aktywność – powiedział do zebranych naczelnik Jarosław Kłak. 

Honorowym druhem Ochotniczej Straży Pożarnej z Laskowa jest również przedstawiciel duchowieństwa ksiądz, kapelan Piotr Połomski, aktualnie oddelegowany z Dąbrówki niezrozumiałą decyzją kurii do parafii na warszawskiej Pradze Południe. 

— W Laskowie zawsze będę się czuł jak w domu i nic tego nie zmieni. Dziękuję wszystkim za wsparcie i ubolewam, że nie mogę brać udziału w nabożeństwach w Waszej gminie. Jednak nie zmienia to faktu, że zawsze możecie zwrócić się do mnie z każdym problemem – powiedział uwielbiany przez kolegów z jednostki ksiądz Piotr. 

Moment odczytania podsumowań minionego roku i głosowanie nad absolutorium dla zarządu było jedynie czystą formalnością. Bezwzględne poparcie dla władz OSP Lasków jednogłośnie wyrazili wszyscy druhowie. Na koniec prezes Sławomir Berliński i naczelnik Mateusz Getka wręczyli pamiątkowe upominki dla radnej Joanny Bali i sekretarz Agnieszki Londzin za szczególny wkład w pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na rozwój formacji z Laskowa. Do późnego wieczora trwały dyskusje i wspomnienia. Strażacy snuli już plany na kolejne owocne lata…i ja tam bylem…:)

W 2022 roku OSP Lasków uczestniczyła w 48 akcjach ratowniczych. Najaktywniejsi strażacy to: Jakub Grzymała, Jakub Dąbrowski, Andrzej Średnicki, Mateusz Getka, Marcin Jadacki, Damian Berliński, Adam Dąbrowski i Dominik Królik.

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]