LASKÓW. Strażacy odnaleźli zaginionego w lesie grzybiarza. Mężczyzna nie wiedział jak wrócić do domu.

O9.11.2023, godz. 14:30. O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec Laskowa (gmina Dąbrówka) który wybrał się na grzybobranie do pobliskiego lasu. 46 – latek chory na cukrzycę doznał nagłego spadku glukozy we krwi co wiązało się z utratą świadomości i osłabieniem organizmu. Zdezorientowany grzybiarz nie potrafił samodzielnie wrócić do domu. Próbował wzywać pomocy przez telefon. Zdołał powiedzieć, że znajduje się w okolicach jakiejś drogi. Potem z chorym nie było już kontaktu. Zaniepokojona sytuacją rodzina poinformowała służby ratunkowe. Na miejsce, w okolice ulicy Niegowskiej ruszyła straż pożarna; PSP Wołomin, OSP Lasków i OSP Dąbrówka oraz kilka policyjnych patroli. Podzieleni na sektory mundurowi rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Po ponad godzinie intensywnego przeczesywania wyznaczonego terenu na mężczyznę natknęli się druhowie z OSP Lasków. 

— Ten człowiek był rzeczywiście zdezorientowany i zagubiony. Nie potrafił powiedzieć gdzie jest. Jednak jak już go zobaczyliśmy byliśmy pewni, że to mieszkaniec naszej wsi. Na szczęście pomoc nadeszła w porę i udało się go uratować – powiedział portalowi WWL112.PL jeden z ochotników, który odnalazł grzybiarza. 

46 – latek wymagał interwencji medycznej dlatego na miejsce poszukiwań zadysponowano karetkę pogotowia. Tym razem dzięki zaangażowaniu służb historia skończyła się szczęśliwie. Jednak wychodząc do lasu warto poinformować o tym fakcie bliskich, podać orientacyjny obszar, w którym będziemy się poruszać. Miejmy naładowany telefon i w razie potrzeby dzwońmy na numer alarmowy 112. Warto również zwracać uwagę na samotne i zagubione osoby na ulicy nigdy nie wiadomo czy nie wymagają pomocy i opieki. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter007]