LEGIONOWO. Morderstwo w Jachrance. Sprawca został aresztowany. Ofiara miała 33 lata.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w nocy 22 maja w Jachrance przy ulicy Zegrzyńskiej. W pewnym momencie między dwoma znającymi się mężczyznami wywołała się awantura, a potem bójka. Jeden z uczestników został dotkliwie pobity pięściami lub tępym narzędziem i stracił przytomność. Na miejsce ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Legionowo, WSP Zegrze, OSP Wola Kiełpińska oraz policja. Ze względu na ciężki stan poszkodowanego wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 33 – latek zakrwawiony, z poważnymi obrażeniami głowy został zabrany do szpitala droga powietrzną. Niestety pomimo wysiłków lekarzy jeszcze tego samego dnia mężczyzna zmarł. 

— Policja natychmiast przystąpiła do działania, dokonano oględzin i zebrano ślady. Na miejscu zdarzenia szybko został zatrzymany podejrzany 34 – latek, który był pod wpływem alkoholu – powiedziała podkomisarz Justyna Stopińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. 

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi postawić napastnikowi zarzut zabójstwa. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa do brutalnego mordestwa doszło po zakończonej imprezie urodzinowej, na której obaj panowie razem przebywali. Według informacji ONET.PL ofiara to gospodarz wspomnianego przyjęcia. 

— Podejrzany o zabójstwo mężczyzna odmówił składania wyjaśnień i nie przyznał się do winy. Nadal trwają czynności mające na celu ustalenie motywu działania sprawcy i wszelkich okoliczności tego co się stało – powiedziała prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga. 

Sąd zastosował wobec zatrzymanego 34 – latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Za dokonanie najcięższego przestępstwa grozi mu teraz 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Dalsze śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie. 

Autor: Majcher, WWL112.PL 

Foto/Video: KPP Legionowo