MAŁOPOLE. Poważny wypadek w piekarni. Maszyna wciągnęła rękę młodej kobiety.  

13.05.2022, godz. 10:50. Nietypowe zgłoszenie odebrał dzisiaj dyspozytor numeru 112. W miejscowości Małopole (gmina Dąbrówka) na terenie jednej z największych piekarni w powiecie wołomińskim doszło do wypadku na taśmie produkcyjnej. W pewnym momencie maszyna wciągnęła lewą rękę 22 – letniej kobiety. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Wołomin, OSP Lasków, OSP Dąbrówka oraz policja i karetka pogotowia. Ze względu na poważne obrażenia dłoni i pilną potrzebę transportu do szpitala na teren zakładu zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

— Strażacy udzielili poszkodowanej kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej i przygotowali bezpieczne miejsce do lądowania zespołu LPR – powiedział portalowi WWL112.PL, aspirant Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Ranna 22 – latka, mieszkanka gminy Dąbrówka drogą powietrzną trafiła do jednej z placówek medycznych w Warszawie. 

— Potwierdzam wypadek na terenie jednego z zakładów pracy. Obrażeń doznała jedna z pracujących tam kobiet. Szczegóły zdarzenia będzie ustalać teraz policja z Komisariatu w Radzyminie – powiedziała nam sierż. sztab. Monika Kaczyńska z wołomińskiej policji. 

Autor: QBA, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]