NUMER 112. Dzień Numeru Alarmowego. Podziękujmy służbom, które ratują nasze zdrowie i życie.  

Właśnie dzisiaj – 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Za tymi trzema cyframi kryje się codzienna, trudna i nieustających praca polskich służb ratunkowych. Praca pełna zaangażowania, profesjonalizmu, niebezpieczeństwa, ale również ogromnej empatii, poświęcenia i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne czy Policja to służby, z których mimo niedoskonałości powinnismy być dumni. Należy wiedzieć, że w chwili kiedy naprawdę potrzebujemy pomocy, najszybciej dostaniemy ją właśnie od nich. 

Dlatego redakcja portalu WWL112.PL w imieniu wszystkich czytelników i zespołu reporterów składa służbom ratowniczym oraz operatorom numeru alarmowego wyrazy największego szacunku i uznania. Dziękujemy za Waszą służbę !  

Taki dzień to zawsze dobra okazja do tego, aby przypomnieć sobie jak korzystać z numeru alarmowego 112 i jak rozmawiać z operatorami, którzy jako pierwsi odbierają telefon wołający o pomoc. Poniżej zamieszamy, krótki film instruktażowy jak zgłaszać niebezpieczne zdarzenie. Prosimy obejrzyj go razem ze swoim dzieckiem. Porozmawiajcie dziś, o tym czym są codzienne zagrożenia; wypadki drogowe, pożary, zasłabnięcia i jak reagować w takich momentach. Zadaj sobie pytanie czy potrafisz prawidłowo wezwać pomoc i czy wiesz jak się zachować w stresującej i nietypowej sytuacji ? Ta wiedza może uratować komuś życie! 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto i Video: Archiwum