POŚWIĘTNE. Terenowe Porsche wypadło z drogi i stanęło w płomieniach. Kierowca był pijany.  

07.11.2022, godz. 20:15. Poważnym wypadkiem zakończył się rajd kierowcy Porsche przez miejscowość Rojków (gmina Poświętne) Pędząc z dużą prędkością przez przejazd kolejowy stracił panowanie nad samochodem, wypadł z drogi i wylądował w polu. W aucie pourywały się koła i pojawił się ogień. Porsche stanęło w płomieniach. Kierowcy cudem udało się wydostać na zewnątrz z rozbitego wraku. Na pomoc natychmiast ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Wołomin, OSP Poświętne, i OSP Turze oraz policja i karetka pogotowia. Strażacy przystąpili do zabezpieczenia terenu i akcji gaśniczej. Szybko okazało się, że sprawca wypadku, 44 – letni mężczyzna jest pijany. 

— Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedziała portalowi WWL112.PL asp. Monika Kaczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Dodatkowo kierowca Porsche „przelatując” przez przejazd kolejowy wyrwał mocowanie torów. Niezbędne było wezwanie ekipy technicznej PKP, która zabezpieczyła uszkodzone szyny. Teraz mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i uszkodzenie mienia. Póki co z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter007] & PSP Wołomin