RADZYMIN. Makabryczne odkrycie w kolektorze ściekowym. To zwłoki noworodka.

02.05.2023. Wiadomość podajemy jako pierwsi. Jak udało się ustalić dziennikarzom portalu WWL112.PL przerażającego odkrycia dokonali dzisiaj pracownicy zajmujący się naprawą zatkanego kolektora ściekowego przy ulicy Wróblewskiego w Radzyminie. Okazało się, że w instalacji kanalizacyjnej znajdowały się zwłoki noworodka. Na miejscu szybko pojawiła się policja, która przeprowadziła niezbędne czynności i oględziny ciała dziecka. Co dokładnie się stało oraz jak i kiedy noworodek znalazł się w przepompowni ścieków wykaże zapewne rozpoczęte śledztwo oraz przeprowadzona sekcja zwłok. 

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie mł. asp. Monika Kaczyńska milczy w tej sprawie i odsyła nas do rzecznika prokuratury. Nie wiemy czy jest to brak wiedzy Pani aspirant dotyczący tego makabrycznego znaleziska czy próba wprowadzenia dziennikarza w błąd lub pozbawienie go prawa do informacji. Tego też nie udało nam się dowiedzieć. Powody takiego stanowiska spróbujemy ustalić w najbliższych dniach.

Natomiast oficjalnie tą szokującą wiadomość potwierdził burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński: – Niestety te makabryczne doniesienia są prawdą. Przyczyną zatkania kolektora ściekowego okazały się zwłoki noworodka. Ta dramatyczna sytuacja mogła skończyć się inaczej. Pamietajmy że najbliższe „okno życia” gdzie można w bezpiecznym miejscu pozostawić dziecko, którym z różnych powodów nie można sie zająć znajduję się w Warszawie przy ul Kłopotowskiego 18 na Pradze – przekazał gospodarz gminy Radzymin.

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]