SŁUPNO. Wybuch i pożar w stolarni. Jedna osoba z poważnymi poparzeniami trafiła do szpitala.

20.10.2023, godz 12:35. O wyjątkowym nieszczęściu mogą mówić właściciele stolarnio – lakierni w Słupnie (gmina Radzymin) przy ulicy Ceglanej. W hali produkcyjnej po raz kolejny doszło do bardzo dużego pożaru. Ostatni raz zakład płonął 20 marca 2022 roku. Koszmar powrócił w dzisiejsze południe. 

—  Najpierw usłyszeliśmy potężny wybuch, a następnie pojawiły się płomienie i gęsty dym. Widać było uciekających pracowników – opowiedział naszym dziennikarzom jeden ze świadków zdarzenia. 

Na pomoc natychmiast ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Wołomin oraz ochotnicze jednostki z całej okolicy. Zadysponowano także kilka karetek pogotowia. Okazało się, że bardzo pilnej interwencji medycznej potrzebował ranny mężczyzna, który z rozległymi poparzeniami ciała został przetransportowany do szpitala. 

— W sumie w działaniach gaśniczych brało udział 21 zastępów straży pożarnej. Walkę z ogniem utrudniał silny wiatr oraz znajdujące się we wnętrzu budynku lakiery i inne środki łatwopalne. Po niespełna dwóch godzinach udało się opanować sytuację – powiedział portalowi WWL112.PL mł. kpt. Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Akcją ratunkową na miejscu osobiście zarządzał komendant wołomińskich strażaków st. bryg. Wiesław Drosio. Informację do mieszkańców gminy Radzymin wystosowały władze lokalne apelując o nie otwieranie okien i unikanie przebywania na zewnątrz w okolicy pożaru. Co było bezpośrednią przyczyną wybuchu i pojawienia się płomieni na razie nie wiadomo. Szczegóły zdarzenie będzie teraz ustalać policja. 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]