STARE ZAŁUBICE. Nocny pożar domu letniskowego. Kobieta spłonęła żywcem. To znana pisarka.

23.05.2022., godz. 02:35. Dramatyczny telefon odebrali w środku nocy dyspozytorzy numeru alarmowego 112. W słuchawce usłyszeli głos przerażonego człowieka, który poinformował o pożarze domu przy ulicy Mazowieckiej w Starych Załubicach (gmina Radzymin) Na miejsce natychmiast ruszyło kilka zastępów straży pożarnych; PSP Wołomin, OSP Ruda, OSP Radzymin, OSP Mokre i OSP Załubice. Kiedy ratownicy dotarli w wąską, zalesioną aleję drewniano – murowany dom letniskowy był już cały objęty ogniem. Rozpoczęła się akcja gaśnicza. Wokół biegał zdenerwowany, niegroźnie ranny mężczyzna i krzyczał, że w środku znajduje się jego żona, której nie udało się wydostać z płomieni. Jednak wejście do palącego się budynku było niemożliwe z uwagi na zagrożenie życia strażaków. Po kilkudziesięciu minutach udało się opanować żywioł i przeszukać pogorzelisko. Niestety w jednym z pomieszczeń leżały spalone zwłoki 50 – letniej kobiety. Przybyły na miejsce lekarz mógł tylko stwierdzić zgon. 

— Przyczyny pożaru będzie teraz ustalać biegły z zakresu pożarnictwa oraz policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie – powiedział portalowi WWL112.PL aspirant Jan Sobków, oficer prasowy Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Portalowi WWL112.PL udało się ustalić, że kobieta, która straciła życie w pożarze to znana pisarka fantasy i dziennikarka Maja Lidia Kossakowska, żona pisarza Jarosława Grzędowicza.

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]