WOŁOMIN. „Dobry policjant w swoim DNA powinien mieć pierwiastek prawdziwego gliniarza”

24.07.2023, godz. 11:00. Trudno się nie zgodzić ze słowami jednego z szefów wołomińskiej policji. To właśnie najlepsi „gliniarze” zebrali się w 104. rocznicę powstania polskiej policji w „Fabryczce” przy ulicy Orwida. Lokalne obchody Święta Policji swoją obecnością zaszczycił zastępca Komendanta Stołecznego insp. Konrad Chmielewski. Uroczystość rozpoczęło wniesienie sztandaru oraz odegranie Mazurka Dąbrowskiego. Meldunek przed przełożonymi złożył dowódca ceremonii Tomasz Młynarczuk mianowany tego dnia na stopień podinspektora. W towarzystwie znamienitych gości, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych głos zabrał Komendant Powiatowy insp. Marek Ujazda.

— W tak ważnym dniu przekazuje Wam wszystkim wyrazy uznania i podziękowania za codzienną służbę. Wiem, że policjant nie jest supermenem i ma takie same problemy jak każdy człowiek jednak naszym dodatkowym zadaniem jest obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Przekazuje także serdeczne ukłony dla Waszych rodzin i bliskich, którzy również znoszą trudy tej ciężkiej pracy – powiedział szef wołomińskiej policji. 

Wśród kilkudziesięciu nominowanych i nagrodzonych funkcjonariuszy znalazł się również zastępca Komendy Powiatowej Policji w Wołominie Mariusz Pawlak awansując na stopień młodszego inspektora. Oprócz wyróżnień przekazanych przez resort, nagrody pieniężne i rzeczowe dla policjantów ufundowali gospodarze poszczególnych gmin z całego powiatu. Swoje nieustanne wsparcie dla formacji w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnił Szef Gabinetu Politycznego Michał Prószyński. 

— Poziom zaufania i poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Polski jest bardzo duży i cały czas rośnie. Udało się to osiągnąć dzięki Waszej oddanej służbie i zaangażowaniu, za które jesteśmy wdzięczni – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

Warto jednak wziąć sobie pod rozwagę, krótkie ale istotne słowa Komendanta Stołecznego Policji, które są właściwym podsumowaniem trudnej pracy funkcjonariuszy. 

— Pamietajmy, że bezpieczeństwo nas wszystkich nie jest dane raz na zawsze i należy się z tym liczyć każdego dnia zakładając policyjny mundur – powiedział inspektor Konrad Chmielewski. 

Portal WWL112.PL całej formacji w dniu jej święta życzy spokojnej i wytrwałej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]