WOŁOMIN. Dwa wypadki w jednym czasie. Rozbity bus przewożący osoby niepełnosprawne. Są ranni.  

28.09.2022, godz. 8:45. Poważne zdarzenie drogowe przy ulicy Niepodległości w Starych Lipinach. Na skrzyżowaniu w okolicach cmentarza doszło do wypadku z udziałem osobowej Skody i busa przewożącego osoby niepełnosprawne. Jeden z kierowców skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo jazdy i doszło do mocnego uderzenia. Na miejsce szybko ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Wołomin, policja oraz karetka pogotowia. Natychmiastowej pomocy wymagała kobieta, która z urazem głowy została zabrana do szpitala. Reszta osób biorących udział w zdarzeniu na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. 

— Obaj kierowcy byli trzeźwi. Za nieustąpienie pierwszeństwa kolizja zakończyła się mandatowo dla kierującego busem Renault – powiedziała portalowi WWL112.PL mł. asp. Monika Kaczyńska, oficer prasowy wołomińskiej policji. 

Równolegle, w tym samym czasie doszło do kolejnego wypadku w Duczkach przy ulicy Długiej. Jadąca BMW kobieta nagle straciła panowanie nad autem i uderzyła w betonowy słup telekomunikacyjny. Z niegroźnym obrażeniami trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego i straży pożarnej. 

Rozbite wraki z jezdni pomagała usunąć firma Auto – Pomoc Zawadzki. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter007]