WOŁOMIN. Jan Sobków nowym rzecznikiem. Zmiana oficera prasowego w wołomińskiej straży pożarnej.  

Po wielu latach ze stanowiska oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie ustąpił, pełniący nadal rolę zastępcy komendanta jednostki starszy brygadier Wiesław Drosio. Jego miejsce zastąpiła „młoda krew” – aspirant Jan Sobków, nowy rzecznik prasowy, a jednocześnie „świeżo upieczony” zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wołominie. 

Janek Sobków od urodzenia związany jest z Zielonką. Tam też w 2003 roku zaczynał swoją przygodę strażacką w Ochotniczej Straży Pożarnej. Już 3 lata później wstąpił w zawodowe szeregi i do dzisiaj pełni służbę w komendzie przy ulicy Sasina. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej od druha przez szeregowego ratownika, dowódcę zastępu po drugą najważniejszą po komendantach osobę w strukturze JRG. 

Mimo dużej ilości obowiązków służbowych Jan Sobków nie zrezygnował z bycia ochotnikiem. W OSP Zielonka pełni rolę prezesa. Prywatnie aspirant Sobków tez nie narzeka na brak odpowiedzialnych funkcji. Może pochwalić się stanowiskiem dumnego męża i ojca trójki dzieci. 

Stojące przed nim nowe zadanie, czyli praca z mediami nie należy do najłatwiejszych. Nie jest może tak trudne jak walka z żywiołem, ale tez można się sparzyć. Dlatego redakcja portalu WWL112.PL nowemu oficerowi prasowemu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie życzy wytrwałości i samych sukcesów. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]