WOŁOMIN. Jest zarzut zabójstwa dla 50 – latka, który poderżnął kompanowi gardło.

01.06.2023, godz. 5:30. Wracamy do sprawy makabrycznego zabójstwa, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w zaroślach przy ulicy Kościelnej w Wołominie. Przypomnijmy…Podczas awantury i libacji alkoholowej na osiedlowej polanie jeden z uczestników poderżnął gardło swojemu 53 – letniemu kompanowi. Całe zajście obserwowały jeszcze inne osoby. Za narzędzie zbrodni posłużył niewielkich rozmiarów scyzoryk. Sprawca po dokonaniu mordu oddalił się z miejsca zdarzenia, a nóż wrzucił do studzienki ściekowej. Jeszcze tego samego dnia policja kryminalna zatrzymała trzech mężczyzn związanych z przestępstwem. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie przed prokuratorem 50 – latka podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. 

— Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Dwóch innych podejrzanych usłyszało zarzuty z artykułu 239 i 240 kodeksu karnego – powiedziała portalowi WWL112.PL, prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. 

Dwaj pozostali sprawcy w wieku 32 i 55 – lat zostali objęci dozorem policyjnym i odpowiedzą za niepowiadomienie służb o zaistnieniu zabójstwa oraz pomoc w zacieraniu śladów i ukrywanie dowodów przestępstwa. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001] & Miejski Reporter