WOŁOMIN. Kolejna ciężarówka z chemikaliami zatrzymana przez policję w Leśniakowiźnie.

11.05.2023, godz. 11:00. Akcja służb zajmujących się sprawą nielegalnych odpadów chemicznych nabiera tempa. Dzisiaj przed południem na terenie jednej z firm transportowych w Leśniakowiźnie zabezpieczono kolejną naczepę wyładowaną zbiornikami z trującą substancją. Chemikalia trafiły na teren gminy Wołomin prawdopodobnie z południa Polski. Pod lupę zostały wzięte również dwie inne wywrotki z podejrzaną zawartością stojące na placu rozładunkowym. 

— Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Zebrany materiał dowodowy wraz z wnioskiem o wszczęcie śledztwa zostanie przekazany do prokuratury – powiedziała portalowi WWL112.PL mł. asp. Monika Kaczyńska, oficer prasowy wołomińskiej policji. 

Oprócz techników policyjnych i „kryminalnych” z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą na posesji przy ulicy Kasprzykiewicza działali inspektorzy ochrony środowiska, strażacy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Wołomin z zastępcą burmistrza Dariuszem Szymanowskim na czele. 

— Nasza czujność nie została uśpiona. Dzięki współpracy służb i władz gminy udało się udaremnić kolejne niebezpieczne odpady. Naszym nadrzędnym celem jest dobro gminy, a to wszystko wymaga ogromnej pracy i odpowiedzialności. Apeluje o czujność ponieważ nieuczciwi przedsiębiorcy zarabiają naszym kosztem. Nie pozwólmy im na to i zgłaszajmy każdą podejrzaną sytuację – poinformowała Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina. 

Ponownie na teren, na którym odkryto nielegalne chemikalia wezwano ekspertów ze specjalistycznej strażackiej grupy badawczej wyposażonej w mobilne laboratorium. Pobrane próbki trafią teraz do szczegółowej analizy i będą kolejnym dowodem w toczącym się postępowaniu. Jak zapewniają śledczy sprawa śmierdzących składowisk i tajemniczych transportów jest rozwojowa i bardzo intensywnie monitorowana przez służby. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001] & UM Wołomin