WOŁOMIN. Straż pożarna dostała 100 tysięcy złotych od władz miasta na zakup wozu bojowego.

Bezpieczeństwo mieszkańców gminy Wołomin i dobra współpraca z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej to jedne z najważniejszy priorytetów burmistrz Elżbiety Radwan. W ówczesnych czasach strażacy to nie tylko gaszenie pożarów, to ratownicy bardzo często zastępujący medyków, policjantów i pracowników służb drogowych. Są wszędzie i zawsze na czas. Ofiarność została dostrzeżona i nagrodzona. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie szefa wołomińskiej straży pożarnej starszego brygadiera Bogusława Majchrzaka z burmistrz Elżbietą Radwan. Obie strony podpisały umowę na przekazanie środków finansowych w kwocie 100 tysięcy złotych. Ta dotacja pomoże w zakupie ciężkiego wozu bojowego wraz ze specjalistycznym wyposażeniem ratowniczo – gaśniczym.

 — Z radością patrzę jak poprawia się bezpieczeństwo w naszej gminie. Przekazane środki pozwolą strażakom nieść pomoc jeszcze szybciej i skuteczniej. Ratownikom życzę zawsze szerokiej drogi, spokojnej służy i szczęśliwych powrotów do domu – powiedziała burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. 

Za okazaną pomoc podziękował również z wzajemnością Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, Bogusław Majchrzak: 

— Wsparcie władz gminy jest dla nas bardzo ważne i jesteśmy za nie wdzięczni. Dziękuję za okazaną życzliwość i dofinansowanie na rzecz straży pożarnej. Zapewniam, że środki zostaną wykorzystane odpowiednio, a zakupy przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w Wołominie, ale na terenie całego powiatu – powiedział portalowi WWL112.PL komendant Majchrzak. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: UM Wołomin & [Reporter001]