WOŁOMIN.Tragiczna śmierć kierowcy ciężarówki. Zabił go prąd z zerwanej linii średniego napięcia.  

09.09.2022 , godz. 11:45. Dramat rozegrał się przed południem w miejscowości Mostówka (gmina Wołomin) Kierowca wywrotki wysypujący gruz na leśną drogę, zaczepił konstrukcją naczepy i zerwał linię średniego napięcia. Kiedy wysiadł z kabiny zobaczyć co się stało, został rażony wysokim natężeniem prądu i upadł na ziemię. Zerwany przewód elektryczny doprowadził jeszcze do pożaru ciężarówki. Zaalarmowane przez okolicznych mieszkańców służby ruszyły na pomoc. Najważniejsze było odłączenie napięcia przez pogotowie energetyczne, aby nie doprowadzić do kolejnej tragedii. 

— Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy pojazd w ogniu i leżącego obok mężczyznę. Strażacy sprawdzili i zabezpieczyli miejsce wypadku, a następnie przystąpili do akcji gaśniczej. Z uwagi na bardzo poważne obrażenia termiczne ciała odstąpiono od działań medyczny – powiedział portalowi WWL112.PL mł. bryg. Sławomir Balcerak, dowódca jednostki ratowniczo – gaśniczej w Wołominie. 

Przybyły na miejsce lekarz pogotowia mógł jedynie stwierdzić zgon porażonego prądem i spalonego mężczyzny w średnim wieku. Szczegóły tego niecodziennego wypadku będzie badać teraz Prokuratura Rejonowa w Wołominie. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]