WOŁOMIN. Z małej remizy do komendy. Druh z OSP Lasków zawodowym strażakiem.

06.04.2023, godz. 8:00. Marzenia się spełniają! Najlepiej przekonał się dziś o tym, druh Jakub Dąbrowski strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowie (gmina Dąbrówka) Po wielu miesiącach starań, wyrzeczeń, ale i wielkiej determinacji wstąpił w szeregi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. W obecności komendantów st. bryg. Wiesława Drosio i mł. bryg. Edwarda Szymankiewicza, Jakub Dąbrowski wraz z dwoma kolegami Bartoszem Zwierewem (OSP Jadów) i Łukaszem Tabaką złożyli strażackie ślubowanie oraz odebrali nominacje rozpoczynające ich służbę w wołomińskiej jednostce przy ulicy Sasina. Przed nimi okres stażu, a potem praktycznych szkoleń przygotowujących do wstąpienia do podziału bojowego i brania udziału w prawdziwych akcjach gaśniczo – ratunkowych. 

— Wiem, że właśnie spełnia się moje największe marzenie. Mimo, że wiele lat jestem członkiem OSP to praca jako strażak zawodowy jest ogromnym powodem do dumy i nową drogą w moim życiu – powiedział portalowi WWL112.PL st. Jakub Dąbrowski z Laskowa. 

Nowym strażakom – ratownikom Kubie, Bartkowi i Łukaszowi portal WWL112.PL składa serdeczne gratulacje i życzy przede wszystkim bezpiecznej i owocnej służby. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001] & PSP Wołomin