WOŁOMIN. Zawody i piknik militarno – sportowy organizowany przez Klub Strzelecki „Pocisk”. 

11.06.2022. Od wielu lat wiadomo, że Wołomin stoi strzelectwem i nie mamy tu bynajmniej na myśli tego strzelectwa ulicznego z lat 90-tych, ale to sportowe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ta dyscyplina to nie tylko Bractwo Strzeleckie „Salwa”, ale również jej młodszy brat Wołomiński Klub Strzelecki „Pocisk”. Stowarzyszenie prężnie zarządzane od 2019 roku przez prezesa Leszka Wyszyńskiego przejęło pneumatyczną strzelnicę po dawnej „LOK” przy ulicy Sienkiewicza. Klub zrzesza nie tylko dorosłych członków, ale również najmłodszych miłośników broni sportowej i zaprasza do rywalizacji. „Pocisk” regularnie organizuje szkolenia i imprezy strzeleckie. 

W minionym tygodniu odbyły się zawody o Puchar Prezesa połączone z rodzinnym piknikiem militarnym. Wyjazdowy event zaplanowano na terenie Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach – Wąsach. Dzięki uprzejmości dyrektora Mariusza Murawskiego sympatycy klubu „Pocisk” mogli obejrzeć zasoby muzeum i odbyć prawdziwą lekcję historii. Na profesjonalnie przygotowanej, strzelnicy bojowej przeprowadzono zawody, w których wystartowało 44 uczestników. W konkurencji karabinka bocznego zapłonu HK416 w pozycji stojącej do tarczy sylwetkowej na odległość 25 metrów puchary zdobyli:  Marcin Chąchira, Dariusz Góraj i Dariusz Postek. Dyplomy z wyróżnieniem za wysokie wyniki odebrali również: Piotr Nowacki, Dominik Puścian i Sebastian Wyszyński. Nagroda specjalną od prezesa Wyszyńskiego dla strzelców była nie lada gratka – przejażdżka czołgiem „Leopard”. Wszyscy chętni wskoczyli na pancerz, a ponad 50 – tonową maszynę osobiście prowadził dyrektor muzeum. 

— Przejazd czołgiem „Leopard” to było wielkie przeżycie szczególnie dla najmłodszych miłośników militariów. Sportowa rywalizacja, edukacja historyczna i dobra zabawa, taki był cel tej imprezy. Mam nadzieje, że znowu spotkamy się tam za rok – powiedział portalowi WWL112.PL, prezes „Pocisku” Leszek Wyszyński. 

Tego dnia stanowiska strzeleckie obsługiwali: Marcin Lasota, Leszek Wyszyński, Mateusz Sadowski. Sekretarzami zawodów byli: Barbara Łozak – Sereda i Jacek Pływaczewski, a sędziami Jacek Pływaczewski i Maciej Wyszyński. 

Wołomiński Klub Strzelecki „Pocisk”, Sienkiewicza 18A, 05-200 Wołomin, Kontakt: 602495901

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: Mateusz Sadowski, Archiwum „Pocisk”

Video: Marcin Lasota