ZĄBKI. Nocny pożar cukierni. Zagrożony był blok mieszkalny i garaż podziemny.  

28.02.2023, godz. 01:00. Gęsty dym wydobywający się przez witrynę jednego z lokali gastronomicznych obudził mieszkańców bloku przy ulicy Powstańców 33 w Ząbkach. Pożar wybuch w cukierni usytuowanej pod lokalami mieszkalnymi. Liczyła się każda minuta ponieważ istniało realne prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się ognia. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna JRG 15 Warszawa, PSP Wołomin, OSP Ząbki. Ratownicy dokonali siłowego wyważenia drzwi do kawiarni. Rota strażaków wyposażona w aparaty oddechowe weszła do palącego się wnętrza. 

— Oprócz odnalezienia źródła ognia w palącej się cukierni ważne było również kontrolowanie żywiołu i nie dopuszczenie do przeniesienia się płomieni w inne części budynku mieszkalnego – powiedział portalowi WWL112.PL asp. Jan Sobków, zastępca dowódcy JRG Wołomin. 

Po ponad dwóch godzinach strażakom udało się uporać z zagrożeniem i sprawić, że nikt z mieszkańców nie został poszkodowany. Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną pożaru. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej lub awarii jednego z urządzeń będących na wyposażeniu cukierni. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter050]