ZĄBKI. „Przewóz osób” z pasażerami rozbity na drzewie. Kierowca zakleszczony we wraku.

09.09.2023, godz. 6:50. Poważny wypadek przy ulicy Kolejowej w Ząbkach! Kierowca „przewozu osób” jadący z dużą prędkością od strony Zielonki wypadł z zakrętu i z ogromną siłą uderzył w drzewo. W pojeździe znajdowało się jeszcze dwoje pasażerów, którzy opuścili wrak o własnych siłach i na szczęście nie zostali ranni. Na miejsce zdarzenia natychmiast ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Wołomin, OSP Ząbki i OSP Zielonka, policja i karetka pogotowia. Pilnej interwencji medycznej wymagał zakleszczony w samochodzie sprawca wypadku obywatel Gruzji. Z poważnymi obrażeniami ciała, ale przytomny został zabrany do szpitala.

– Działania strażaków polegały na uwolnieniu osoby z rozbitego samochodu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Droga w obu kierunków na czas akcji ratunkowej była całkowicie zablokowana – powiedział nam mł. kpt. Jan Sobków, zastępca dowódcy JRG Wołomin.

Nieoficjalnie reporterom portalu WWL112.PL udało się ustalić, że kierowca „taksówki” podczas całego kursu jechał niebezpiecznie i brawurowo, a tuż przed wypadkiem wykonał manewr wyprzedzania w niedozwolonym miejscu. Dalsze szczegóły w tej sprawie ustalają już funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]