ZABRANIEC. Tragedia na drodze. Potrącona Natalia zmarła w szpitalu. Miała tylko 19 lat.

25.11.2023, godz. 5:40. Ogromne nieszczęście i ciąg niefortunnych zdarzeń sprawił, że na drodze pomiędzy miejscowościami Zabraniec, a Krubki – Górki (gmina Poświętne) doszło do niewyobrażalnej tragedii. Jadąca osobową Mazdą młoda dziewczyna na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad samochodem i wypadła na pobocze. Auto zatrzymało się na boku. Natalia, absolwentka wołomińskiego Liceum Ogólnokształcącego PUL opuściła rozbity wrak o własnych siłach i zadzwoniła do swoich rodziców. W trakcie rozmowy telefonicznej inne auto również wpadło w poślizg i uderzyło stojącą na poboczu 19 – latkę. Toyota sprawcy wypadku dachowała, ale 26 – letniemu żołnierzowi nic poważnego się nie stało. Kiedy zobaczył leżącą, nieprzytomną Natalię natychmiast przystąpił do reanimacji. Na miejsce szybko ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Wołomin, OSP Zabraniec, policja oraz karetka pogotowia. Medykom udało się przywrócić funkcje życiowe potrąconej dziewczyny. W stanie krytycznym z poważnym urazem głowy trafiła na oddział intensywnej terapii szpitala w Wołominie. Niestety…lekarzom nie udało się uratować życia Natalii. Od kierowcy została pobrana krew do badań, a sprawę tego tragicznego wypadku przejęła Prokuratura Rejonowa w Wołominie. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policyjni technicy i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji pod kierownictwem naczelnika kom. Marcina Zdunka. Jakie były dokładne okoliczności tego zdarzenia ustali dopiero szczegółowe śledztwo. 

Natalia Jeznach, mieszkanka gminy Poświętne miała zaledwie 19 lat. Była tegoroczną maturzystką i absolwentką I LO PUL w Wołominie. Niedawno rozpoczęła naukę na jednym z wydziałów Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. 

— Całej Naszej społeczności dzisiaj pękły serca. Natalia dopiero co widzieliśmy się na Maturze, dopiero rozpoczynałaś swoje marzenia na studiach…… Z przykrością informujemy że w dniu dzisiejszym odeszła od nas Nasza absolwentka Natalia Jeznach. Jest nam wszystkim bardzo ciężko. Ogromne wyrazy współczucia dla całej rodziny – napisała na swoim profilu Agnieszka Kaczyńska, dyrektor liceum. 

Zmarła Natalia bardzo pasjonowała się pożarnictwem, była też sportsmenką i zawodniczką sekcji szermierczej. Tego poranka jechała na zawody…

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: I LO PUL Wołomin, OSP Zabraniec, [Reporter007]