ZIELONKA. Cztery osoby poważnie ranne, w tym kilkuletnie dziecko w zderzeniu trzech pojazdów.

12.03.2024, godz. 8:40. O poranku wszystkie służby zostały postawione na równe nogi! Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Mazurskiej w Zielonce doszło do poważnego wypadku z udziałem aż trzech pojazdów. Jeden z samochodów ewidentnie zlekceważył czerwone światło sygnalizatora. Doszło do bardzo mocnego uderzenia bocznego Volkswagena Caddy i Toyoty Camry. Następnie auto dostawcze obiło się jeszcze siłą rozpędu i uderzyło czołowo w autobus linii Wołomin – Ząbki. Na miejsce natychmiast ruszyła straż pożarna PSP Wołomin, OSP Zielonka, OSP Ząbki oraz 4 karetki pogotowia i policja. Jednak pierwszej pomocy udzielali już poszkodowanym świadkowie, jednym z nich był druh Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Marki. 

— Za pomocą sprzętu hydraulicznego straż pożarna dokonała dostępu do rozbitych pojazdów i wydobyła zakleszczone, ranne osoby – powiedział mł. kpt. Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

W sumie do szpitala trafiły cztery osoby w tym kilkuletnie dziecko. Najciężej ranna była kobieta kierująca Volkswagenem jej stan określany jest jako bardzo ciężki. Pasażerom i kierującemu liniowym busem nic się nie stało. Szczegóły i przyczyny tego zdarzenia będą teraz ustalać  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]