ZIELONKA. Służby poszukują cudzoziemca. Ostatni raz widziano go na Gliniankach skaczącego do wody.

21.06.2023, godz. 13:30. Sprawa póki co jest dość tajemnicza i poszlakowa. Na komisariat zgłosili się młodzi ludzie, którzy przynieśli ubrania, paszport i telefon komórkowy młodego obywatela Azerbejżanu. Według ich zeznań poszukiwany chłopak wczoraj w nocy spędzał czas na zielonkowskich Gliniankach i skakał do wody z drewnianego pomostu. Co stało się dalej, nie wiadomo. Mężczyzna przepadł bez śladu. Zaniepokojona brakiem kontaktu z synem, matka poinformowała azerską ambasadę w Polsce, a ta zwróciła się o pomoc do policji. W dokładne sprawdzenie akwenu zaangażowała się straż pożarna z PSP Wołomin i OSP Zielonka. 

— Strażacy przy użyciu łodzi sprawdzili obszar wskazany przez policję na terenie Glinianek. Miejsce, w którym rzekomo miał pływać poszukiwany mężczyzna zostało dodatkowo sprawdzone bosakiem. Jednak nikogo nie odnaleziono – powiedział portalowi WWL112.PL  mł. bryg. Sławomir Balcerak, dowódca JRG Wołomin kierujący akcją. 

Póki co los obywatela Azerbejdżanu pozostaje nieznany. Służby aktualnie biorą pod uwagę różne scenariusze. Chłopak mógł oddalić się w nieznanym kierunku, ale wówczas nie miałby na sobie ubrania i rzeczy osobistych. Możliwe jest też, że nie wypłynął już na powierzchnię po jednym ze skoków do wody.  

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]