DĄBRÓWKA. Z odwiedzinami u księdza kapelana Piotra Połomskiego. Strażacy uczcili swoje święto.  

23.04.2022, godz.12:00. Wyjątkowe spotkanie strażackiej rodziny z gminy Dąbrówka zwieńczone uroczystą mszą świętą w parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie. Ze względu na zbliżające się obchody Dnia Strażaka oraz niezrozumiałe, nagłe i niespodziewane przenosiny księdza Piotra Połomskiego, kapelana straży pożarnych powiatu wołomińskiego, celebracja święta odbyła się właśnie na Saskiej Kępie. Z inicjatywy Sławomira Berlińskiego – komendanta gminnego ZOSP RP w Dąbrówce z odwiedzinami dotarły poczty sztandarowe z OSP Lasków, OSP Chajęty, OSP Ślężany, OSP Kuligów, OSP Zaścienie i OSP Dąbrówka. Obowiązkowym gościem był również wójt Radosław Korzeniewski. Wyraźnie wzruszony ksiądz Piotr Połomski także strażak przywitał zaprzyjaźnionych druhów i druhny. Wspólnie odśpiewano hymn Polski, atmosfera była niezwykle intymna i uroczysta. 

—  Jestem dumny, że mogę być częścią tej wspaniałej strażackiej rodziny. Mimo tego, że nie ma mnie już w Dąbrówce zawsze możecie na mnie liczyć. Nieustająco jestem do waszej dyspozycji ze swoją posługą. Służymy wspólnie „Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek” – powiedział ksiądz Połomski. 

Głos do zebranych w tym wyjątkowym dniu zabrał również wójt Dąbrówki Radek Korzeniewski.

— Nie wstydźmy się słowa bohaterstwo. Jako strażacy jesteśmy rycerzami świętego Floriana. Dziękuję, że możemy być dzisiaj wszyscy razem, to bardzo ważne. Życzę wam dobrej służby i samych sukcesów – powiedział wójt. 

Po nabożeństwie odbyło się jeszcze uroczyste poświęcenie nowego, lekkiego wozu strażackiego, który trafił niedawno na wyposażenie jednostki w Kuligowie. 

— To ważne, że potrafimy się zmobilizować i trzymać razem. Odwiedziny księdza Piotra w nowej parafii i spędzenie tego dnia wspólnie było dla nas oczywistością. Wspieramy go, jest jednym z nas. Nie możemy pogodzić się z tym, że po niezrozumiałej decyzji kurii został odsunięty od posługi w gminie Dąbrówka, na szczęście cały czas pełni rolę powiatowego kapelana straży pożarnej – powiedział portalowi WWL112.PL, Sławomir Berliński, komendant gminny ZOSP RP w Dąbrówce i prezes OSP Lasków. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: Jakub Pietrzak