GRABSZCZYZNA. Wiemy czyje zwłoki odnaleziono w lesie pod Strachówką.

15.01.2022. Śledczy szybko rozwiązali zagadkę tajemniczych zwłok, na które natknęły się wczoraj spacerowiczki w lesie w miejscowości Grabszczyzna (gmina Strachówka)

Wczoraj portal WWL112.PL jako pierwszy podał tą przerażającą informację: http://wwl112.pl/makabryczne-odkrycie-nagie-zwloki-kobiety-odnalezione-w-lesie/

Okazało się, że to ciało poszukiwanej od prawie miesiąca 67 – letniej Ireny K. zamordowanej przez zięcia we wsi pod Wyszkowem. Zwłoki najprawdopodobniej zostały przywiezione tu przez mordercę i porzucone nagie. Sprawca 32 – letni Damian B. został zatrzymany 19 grudnia 2021 roku i przyznał się do uduszenia swojej teściowej w domu w miejscowości Lucynów. Morderca podał rzekome miejsce ukrycia ofiary, ale policja nie odnalazła ciała na wskazanym terenie. W poszukiwania zaangażowane były poważne siły i środki z kilku sąsiadujących powiatów. Ireny K. do wczoraj szukali nurkowie, policjanci, strażacy, leśnicy oraz żołnierze WOT. Użyto nawet dronów i psów tropiący. Jednak to dopiero przypadek sprawił, że potwierdziły się makabryczne zeznania bezwzględnego zięcia. Damian B. przebywa aktualnie w areszcie śledczym i oczekuje na proces. Za zabójstwo grozi mu dożywocie. 

-Dziękujemy wszystkim osobom oraz służbom za wsparcie w poszukiwaniach 67 – latki spod Wyszkowa – powiedział komisarz Damian Wroczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Ciało Ireny K. zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie i zostanie poddane sekcji, która wyjaśni szczegóły śmierci starszej kobiety. 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: Ilustracja poglądowa, Google, Policja Wyszków.