JASIENICA. Druhowie OSP zatrzymani przez policję. Są podejrzani o liczne podpalenia.  

26.05.2022. Przypuszczenia i plotki krążące w środowisku oraz wśród mieszkańców powiatu wołomińskiego stały się faktem. Wczoraj policjanci kryminalni zatrzymali 4 osoby podejrzane o liczne podpalenia lasów, traw, stodół i bel siana na terenie gminy Tłuszcz i Klembów. Aresztowani przez policję mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat to członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienicy. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że podpalacze podejrzewani są o ponad 80 przypadków celowego podłożenia ognia i byli od miesięcy rozpracowywani przez służby. 

— Potwierdzam zatrzymania 4 mężczyzn związanych ze sprawą umyślnych podpaleń na terenie powiatu wołomińskiego. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie – powiedziała portalowi WWL112.PL, sierż. sztab. Monika Kaczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Zarząd jednostki OSP z Jasienicy na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił oświadczenie, w którym informuje, że natychmiast usuwa zatrzymanych członków formacji ze swojego grona i zrobi wszystko, aby odbudować nadszarpnięte zaufanie.

— Jestem bardzo zaskoczony tą sytuacją, nie miałem świadomości, że coś takiego dzieje się w mojej jednostce. W innym wypadku zgłosił bym ten fakt. Ci strażacy byli na każde wezwanie. Jest mi bardzo przykro – powiedział nam Paweł Kozuk prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy.  

Doniesienia w tej bulwersującej sprawie portalowi WWL112.PL potwierdziła już prokuratura:

– Podejrzani czterej mężczyźni usłyszeli zarzut z artykułu 164 paragraf 1 kodeksu karnego. Trzej z nich to członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Wobec jednego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, a pozostali zostali objęci dozorami policyjnymi – powiedziała nam Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga.

Za popełnione przestępstwo polskie prawo przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: [Reporter001], Archiwum OSP