KOBYŁKA. Potrącenie rowerzysty. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala.  

‼️[Aktualizacja] Niestety obrażenia 67 – letniego rowerzysty okazały się bardzo poważne i lekarzom nie udało się go uratować. Mieszkaniec Kobyłki zmarł w szpitalu.

12.05.2022, godz. 17:10. Dramatyczny wypadek przy ulicy Poniatowskiego w Kobyłce. Na prostym odcinku drogi doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy marki BMW. Uderzenie było tak silne, ze cyklista po wybiciu przedniej szyby auta przeleciał w powietrzu kilka metrów, a rower wylądował daleko w krzakach. Na miejsce natomiast ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Wołomin, OSP Kobyłka, policja i dwie karetki pogotowia. Nieprzytomny, 67 – letni mężczyzna w wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej. Bardzo krwawił z rany na głowie. Poszkodowany został również młody kierowca BMW. 

— Badanie alko-sensorem wykazało, że 28 – latek kierujący samochodem był trzeźwy – potwierdziła portalowi WWL112.PL sierż. sztab. Monika Kaczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Stan potrąconego rowerzysty z czasem się pogarszał ratownicy medyczni zdecydowali się wezwać załogę Lotniczego Pogotowia Lotniczego. Jednak podczas kolejnego badania okazało się, że jego stan nie pozwala na transport powietrzny. Poszkodowany został zabrany karetką do warszawskiego szpitala. Przyczyny i szczegóły zdarzenia będą badać teraz technicy policyjni z wołomińskiej komendy. Wypadek i lądowanie helikoptera spowodowały poważne utrudnienia na drodze 634 i ulicy Poniatowskiego. Ruch przez kilka godzin odbywał się tam wahadłowo. 

‼️[Aktualizacja] Niestety obrażenia 67 – letniego rowerzysty okazały się bardzo poważne i lekarzom nie udało się go uratować. Mieszkaniec Kobyłki zmarł w szpitalu.

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]