KULIGÓW. Zaczęło się od pożaru trawy skończyło na spalonym domu letniskowym. 

12.05.2022, godz. 13:55. Pożary łąk, traw i lasów to niekończąca się historia. Od kilku dni nie ma godziny, żeby strażacy z całego powiatu wołomińskiego nie wyjeżdżali do tego typu zdarzeń. Sytuacja martwi podwójnie ponieważ do większości zaprószeń ognia dochodzi na skutek podpaleń lub ludzkiej nieostrożności. Do takiej sytuacji doszło dzisiaj w miejscowości Kuligów (gmina Dąbrówka) Tam podczas nieodpowiedzialnego wypalania trawy doszło do pożaru domu letniskowego przy ulicy Zielonej. Na miejscu szybko zjawiła się straż pożarna: PSP Wołomin, OSP Kuligów, OSP Dąbrówka, OSP Załubice Stare, OSP Zawady. Niestety po dotarciu na zalesiony teren budynek był już praktycznie cały objęty pożarem. Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. W zdarzeniu na szczęście nikt nie został poszkodowany. 

— Stanowczo apelujemy do wszystkich, którzy wypalają trawy – nie róbcie tego! Przy tak dużym wietrze nieodpowiedzialne działania mogą doprowadzić do tragedii – powiedział aspirant Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Dzisiaj z ogromnym pożarem zmagali się strażacy w powiecie grójeckim. Spłonęło prawie 100 hektarów lasu. Z żywiołem walczyło ponad 160 ratowników. W działaniach wziął udział również policyjny śmigłowiec Black Hawk.  

Autor: QBA, WWL112.PL

Foto: OSP Kuligów & Policja Mazowiecka & PSP