LASKÓW. Rodzinny piknik na pożegnanie wakacji. Świetna organizacja i kameralna atmosfera.  

28.08.2022, godz. 13:00. To było prawdziwe święto na pożegnanie lata z myślą o mieszkańcach wsi Lasków (gmina Dąbrówka) W ogrodzie za strażnicą odbył się rodzinny piknik zorganizowany przez radę sołecką z Panią sołtys Heleną Kuśkowską na czele oraz Ochotniczą Straż Pożarną pod kierownictwem prezesa Sławomira Berlińskiego. Niedzielne popołudnie wypełnione było wieloma atrakcjami, z których bezpłatnie mogli skorzystać przybyli goście. 

— Jest mi niezmiernie miło, że mogę Was widzieć i gościć. Bawcie się i radujcie. To jest Wasz dzień – zwróciła się do swoich mieszkańców sołtys Laskowa Helena Kuśkowska. 

Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw, przejażdżki na kucykach, animacje taneczne, salon piękności oraz smaczne lody, popcorn i wata cukrowa. Oczywiście nie obyło się bez możliwości obejrzenia wnętrza wozu strażackiego i użycia „sikawki”. Chętni mogli schłodzić się w 30 – stopniowym upale wchodząc pod wodną kurtynę. Dorośli natomiast korzystali głównie z dobrodziejstw dla ciała. Lokalne wyroby, kiełbasa, smalec, ogórki i swojski chleb znikały w oka mgnieniu. Nikt tego dnia nie wyszedł do domu głodny. Strażacy wraz z Paniami z Rady Sołeckiej w Laskowie co chwila serwowali zebranym przepyszne frykasy. Atmosfera była niezwykle rodzinna i kameralna, a wszystkiemu sprzyjała pogoda jak „marzenie” zamówiona specjalnie na pożegnanie wakacji. 

— Dziękuję wszystkim za przybycie i wyśmienite humory. Najważniejsza była radość dzieciaków, które jak widziałem były bardzo zadowolone. Dziękuję również za wzorową współpracę z Panią sołtys i moimi strażakami. Kolejne pożegnanie wakacji w Laskowie już za rok – powiedział portalowi WWL112.PL prezes OSP Sławomir Berliński. 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: Dominik Królik & [Reporter001]