LASKÓW. Strażacy z OSP sprawili wyjątkowy prezent choremu chłopcu. Radość była ogromna.  

08.10.2022, godz. 11:00. Antek, tak ma na imię 8 – letni chłopiec cierpiący na autyzm dziecięcy. Mimo swojej niedoskonałości jest bardzo radosnym, żywiołowym i mądrym urwisem. Jego pasją jest motoryzacja, koparki, maszyny i jak przystało na prawdziwego mężczyznę – szybkie samochody. Jednak nade wszystko Antoś kocha straż pożarną. Jego marzeniem było zobaczenie prawdziwego wozu strażackiego i spotkanie się z ratownikami. Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowie (gmina Dąbrówka) spełniły się najskrytsze sny młodego pasjonaty pożarnictwa. Antka wraz z mamą, ciocią i siostrami; Helenką i Zosią przywitał prezes OSP Sławomir Berliński, naczelnik Mateusz Getka oraz druhowie; Damian Berliński, Marcin Jadacki i Jakub Grzymala. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć wóz gaśniczy i zapoznać się z jego wyposażeniem. Największą atrakcją okazało się „lanie wody” za pomocą prądownicy z szybkim natarciem. Na koniec nie obyło się oczywiście bez krótkiej przejażdżki po okolicy. W rewanżu Antek poczęstował strażaków pysznymi pączkami i bardzo szerokim uśmiechem. 

— Radość w oczach chłopca była dla nas ogromną przyjemnością. Cieszę się, że mogliśmy spełnić jego marzenie – powiedział portalowi WWL112.PL dh Sławomir Berliński, prezes OSP Lasków.  

Antek cały czas wymaga rehabilitacji i terapii farmakologicznej, która jest niezwykle kosztowna. Możesz mu pomóc przekazując 1% podatku. W formularzu PIT wpisz KRS 0000037904 Cel szczegółowy: Antoni Oszczyk 29890. Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „wyrażam zgodę”. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]