MAŁOPOLE. Zderzenie ciężarówki z cysterną na trasie S8. Kierowca poważnie ranny. 

19.02.2022, godz. 3:30. Wypadek na trasie ekspresowej S8 w kierunku Warszawy. Na odcinku pomiędzy Małopolem, a Wolą Rasztowską doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Kierowca TIRa na litewskich numerach rejestracyjnych najprawdopodobniej zagapił się i najechał na tył cysterny. Uderzenie było bardzo silne. 

— Kilkadziesiąt metrów wcześniej palił się samochód osobowy. Straż pożarna walczyła z płomieniami. Było bardzo duże zadymienie co utrudniało widoczność. Samochody zaczęły hamować, zrobił się korek. To mogło przyczynić się do wypadku – powiedziałem nam jeden z kierowców. 

Pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Kabina litewskiego samochodu była praktycznie zmiażdżona. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe: straż pożarna z PSP Wołomin, OSP Roszczep, OSP Dąbrówka i OSP Zawady. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia ponieważ poważnie ranny został jeden z kierowców. Z obrażeniami wewnętrznymi i złamanym obojczykiem trafił do szpitala. Przez pewien czas trasa w stronę stolicy była całkowicie zablokowana. Rozbite wraki ciężarówek usunęła z drogi firma Auto Pomoc – Zawadzki. Szczegóły zdarzenia ustala policja.

Autor: QBA, WWL112.PL

Foto: [MB] & APZ