MARKI. Wypadek na DW 631. Jeden z kierowców pod wpływem alkoholu.

21.01.2022, godz. 13:05. Na drodze wojewódzkiej 631 w okolicach wiaduktu przy ulicy ks. Polawskiego w Markach doszło do zderzenia samochodu dostawczego z osobową Toyotą Camry. Pojazdy zderzyły się niemal czołowo. Na miejscu szybko zjawiły się służby ratunkowe; straż pożarna z PSP Wołomin, karetka pogotowia i policja. Kobieta podróżująca Toyotą wymagała opieki medycznej i została odwieziona do szpitala. Natomiast żaden z dwóch mężczyzn jadących busem nie przyznawał się do kierowania rozbitym dostawczakiem. Panowie ubrani w robocze stroje zachowywali się nerwowo i mieszali się w zeznaniach. 

— Okazało się, że jeden z mężczyzn wydmuchał 0,22 promila alkoholu, a drugi odmówił badania, dlatego zostanie przewieziony na pobranie krwi. Póki co nie wiadomo który z nich siedział za kierownicą busa. Szczegóły zdarzenia ustalają będący na miejscu funkcjonariusze – powiedział nam asp. sztab. Tomasz Sitek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 
Szybko udało się ustalić, kto kierował busem. Daniel F. miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechaniczny. Teraz znowu stanie przed sąd.

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]