POŚWIĘTNE. Wypadek z udziałem szkolnego busa! Dwoje dzieci zostało poszkodowanych.

19.05.2022, godz. 13:50. Poważne zdarzenie w miejscowości Krubki – Górki (gmina Poświętne) W tył samochodu ciężarowego uderzył szkolny bus przewożący dzieci. Kierowca najprawdopodniej nie zdążył w porę wyhamować i wbił się w stojący beczkowóz. Na miejsce szybko ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna z PSP Wołomin, OSP Poświętne i policja. Zadysponowano również dwie karetki i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szkolnym autobusem do domu podróżowało pięcioro dzieci, dwoje z nich w wyniku wypadku doznało obrażeń. 

— Strażacy udzieli poszkodowanym dzieciom kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej i wsparcia psychicznego. Następnie rannymi zajęły się zespoły medyczne i przybyli na miejsce rodzice – powiedział portalowi WWL112.PL starszy kapitan Sławomir Balcerak, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wołominie. 

Na szczęście obrażenia uczniów nie okazały się na tyle poważne, aby musiały być transportowane helikopterem. Dwoje dzieci z ogólnymi obtarciami i niegroźnymi ranami trafiło pod opiekę lekarzy z karetki pogotowia. Wypadek spowodował utrudnienia na drodze, która przez dłuższy czas była całkowicie zablokowana. Rozbite wraki z jedni usunęła firma Auto Pomoc – Zawadzki. 

— Kierowca szkolnego busa i kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Szczegóły zdarzenia będą teraz ustalać funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego – powiedziała nam sierżant sztabowy Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001] & [ReporterPZ]