RADZYMIN. Druh Dariusz Januszko odznaczony przez burmistrza medalem “Primus inter pares” za uratowanie życia.

13.10.2023, godz 14:30. O druhu Dariuszu Januszko z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie zrobiło się głośno po tym jak niespodziewanie znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Na codzień strażak zawodowy w JRG 3 Warszawa uratował życie 1,5 – rocznego dziecka na autostradzie pod Poznaniem. Mały Nikodem zakrztusił się podczas karmienia i stracił przytomność. O całej sytuacji szczegółowo pisaliśmy w poprzednim artykule na portalu WWL112.PL⬇️

Bohaterska postawa strażaka została dostrzeżona przez władze gminy Radzymin. Popularny „Baton” został odznaczony przez burmistrza Krzysztofa Chacińskiego pamiątkowym medalem “Primus inter Pares” czyli – „Pierwszy wśród równych”. 

— To postawa godna wyróżnienia i naśladowania. Jestem dumny, że mamy u nas takiego strażaka – powiedział włodarz Radzymina. 

Darek odebrał również serdeczne gratulacje od kolegów z jednostki OSP i oczywiście od portalu WWL112.PL. Na codzień „Baton” też jest szczęśliwym tatą 3 – letniej córeczki, więc podwójnie zdaje sobie sprawę jak wielkiej rzeczy dokonał i jak bardzo wdzięczni są mu rodzice uratowanego Nikosia. Brawo! 

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]