RADZYMIN. Zatrzymany młody mężczyzna podejrzany o pedofilię! Trafił już za kratki.  

08.05.2022. Skuteczna akcja Fundacji ECPU Polska na terenie powiatu wołomińskiego. Znani ze swojej działalności „Łowcy pedofili” dokonali obywatelskiego zatrzymania w miejscowości Rżyska (gmina Radzymin) Tym razem w ich ręce wpadł 24 – letni Jacek K., który dopuścił się licznych prób nawiązania kontaktu seksualnego z dziećmi. Jego ofiary miały średnio od 10 do 13 lat. Były to głównie dziewczynki poznawane i zaczepiane na portalach społecznościowych. Mężczyzna od wielu miesięcy namawiał je na intymne spotkania, włącznie z propozycją nagrywania scen wspólnego seksu. Wysyłał im także filmy pornograficzne. Działał w pełni świadomie i z wyrachowaniem.

— Bardzo głupio postąpiłem, bo wiedziałem ile lat mają te dziewczynki. Mówię szczerze pisałem tylko do czterech  – tłumaczył się Jacek K. podczas zatrzymania przez członków fundacji. 

Szybko okazało się, że nastolatek było znacznie więcej. Podczas przeszukania w domu przestępcy policja odnalazła kilkadziesiąt telefonów komórkowych, z których 24 latek prawdopodobnie kontaktował się z dziećmi i rozpowszechniał zakazane treści. Ponadto podejrzany o pedofilię mieszkaniec gminy Radzymin już raz miał postawione zarzuty za dopuszczenie się podobnych czynów. Dlatego przed prokuratorem odpowiadał już w warunkach recydywy.

— Zatrzymany przez policję mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut z artykułu 200 kodeksu karanego. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego – powiedziała portalowi WWL112.PL podinspektor Wioletta Zychnowska, z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Jak zapewnił nas „Alex Hunter” szef Fundacji ECPU Polska sprawa Jacka K. jest rozwojowa, ponieważ zebrany, obszerny materiał dowodowy jest wielowątkowy, a jeden z aparatów telefonicznych należy do brata zatrzymanego. Udało nam się ustalić, że również w nim znajdują się materiały świadczące o skłonnościach pedofilskich właściciela. 

— To ważne, że dzięki mozolnym działaniom naszej fundacji udaje się ujawnić, zatrzymać, a potem skazać ludzi krzywdzących dzieci. Nasi wolontariusze każdego dnia ciężko pracują nad tym, aby wyeliminować ze społeczeństwa tego typu patologiczne zachowania i chronić najmłodszych – powiedział naszemu reporterowi  „Alex”, lider ECPU Polska. 

To nie pierwsze działania „Łowców Pedofili” na terenie powiatu wołomińskiego. W zeszłym roku dzięki ich zaangażowaniu udało się zatrzymać 66 – letniego mieszkańca Wołomina, który proponował 12 – letniej dziewczynce seks w zamian za 500 złotych. Decyzją sądu również trafił do więzienia. Za przestępstwo pedofilii polskie prawo karne przewiduje, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Fundacja ECPU Polska ma na swoim koncie już ponad 160 zatrzymań osób ze skłonnościami pedofilskimi. Większość z nich zostało już skazanych prawomocnymi wyrokami. Niektórzy trafili pod opiekę specjalistów lub na przymusowe leczenia. Mimo wysokich kosztów funkcjonowania Łowcy działają wyłącznie na zasadach non – profit, utrzymując się tylko z darowizn i własnych środków. Wszyscy, którzy są zainteresowani wsparciem organizacji mogą to zrobić za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl. Poniżej zamieszamy link do wpłaty środków. Chrońmy wspólnie nasze dzieci! 

https://zrzutka.pl/tgsywz

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL

Foto: ECPU Polska