TŁUSZCZ. Rozpędzone auto wypadło z zakrętu i rozbiło się na drzewach. Ranny kierowca uciekł.  

01.08.2022, godz. 00:05. Dzisiejszej nocy w miejscowości Kury (gmina Tłuszcz) Kierowca rozpędzonego Volkswagena stracił panowanie nad samochodem i wypadł z zakrętu. Terenówka kilka razy dachowała i zatrzymała się w lesie, między drzewami, kilkadziesiąt metrów od drogi. Chwilę później osoba biorąca udział w wypadku oddaliła się w nieznanym kierunku. Na pomoc ruszyły służby ratunkowe; straż pożarna PSP Wołomin, OSP Chrzęsne, OSP Tłuszcz oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. 

— Policjanci podjęli poszukiwania kierującego. Sprawdzono teren leśny oraz pobliskie zabudowania. Niestety do tej pory nikogo nie udało się odnaleźć – powiedziała nam podinspektor Wioletta Zychnowska, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Śledczy podejrzewają, że kierowca Volkswagena mógł być pod wpływem alkoholu i dlatego oddalił się z miejsca wypadku. Osoba została też najprawdopodobniej ranna ponieważ na poduszkach powietrznych znajdowały się ślady krwi. W rozbitym wraku zostały również dokumenty i telefon komórkowy, a więc odnalezienie sprawcy to tylko kwestia czasu. 

Minionego weekendu pijani kierowcy spowodowali dwa inne zdarzenia drogowe na terenie powiatu wolomińskiego. Zatrzymany w Klembowie sprawca wypadku miał 1,5 promila, a w Kobyłce przy ulicy Nadarzyńskiej ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter100] & [Reporter007]