TRASA S8. Kierowca cysterny PKN Orlen wraz z kompanem kradli paliwo. Wpadli „na gorącym”. 

08.08.2022, godz. 21:30. Na niecodzienny pomysł „biznesowy” wpadł kierowca cysterny Polskiego Koncernu Naftowego Orlen. Jadąc trasą S8 w stronę Białegostoku zatrzymał się nagle na pasie awaryjnym pomiędzy Markami, a Zielonką. Tam czekał już na niego kompan – odbiorca kradzionego paliwa. Mężczyźni zaczęli spuszczać olej napędowy do wcześniej przygotowanych baniaków, które zanosili do schowanego za ciężarówką osobowego Volkswagena. Wszystko szło dobrze do póki na miejscu nie pojawiła się czujna ochrona wewnętrzna firmy Orlen. Natychmiast wezwano również policyjny patrol.

 — Zatrzymani na gorącym uczynku dwaj mężczyźni w wieku 41 i 43 lat jeszcze dziś usłyszą zarzut z artykułu 278 kodeksu karnego. Za przestępstwo kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności – powiedziała portalowi WWL112.PL podinspektor Wioletta Zychnowska, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Zwróciliśmy się o stanowisko w tej sprawie także do biura prasowego firmy PKN Orlen. Otrzymaliśmy potwierdzenie od przedstawicieli spółki:

Szanowny Panie Redaktorze,
Potwierdzamy, że wczoraj zostali zatrzymani sprawcy kradzieży paliwa z autocysterny ORLEN Transportu w okolicach Zielonki. 
Obecnie odpowiednie organy ścigania prowadzą działania wyjaśniające.

Z pozdrowieniami,

Zespół Prasowy | Press Office
Biuro Komunikacji Korporacyjnej | Corporate Communication Office
PKN ORLEN S.A.

Dziennikarzom portalu WWL112.PL udało się ustalić, że obaj mężczyźni przyznali się do winy i poddali się karze w procesie przyspieszonym. Sąd skazał ich na pozbawienie wolności w zawieszeniu i grzywnę pieniężną.

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: PKN Orlen, [Reporter003]