TRASA S8. Jest i ON ! Węzeł „Wołomin” oddany do użytku. Wielu mieszkańcom ułatwi to życie.  

17.11.2022, godz. 12:00. Dzisiejsza data dużymi zgłoskami zapisze się na kartach naszego powiatu. W samo południe władze samorządowe i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z niecierpliwością oczekiwali na „zielone światło” Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Po stosownej kontroli udostępniony został wreszcie do ruchu publicznego węzeł „Wołomin” łączący trasę S8 z drogą wojewódzka nr 635. Był to brakujący element infrastruktury komunikacyjnej, który znacząco ułatwi życie mieszkańcom powiatu wołomińskiego. Wcześniejsze otwarcie zjazdu uniemożliwiały liczne dewastacje dokonywane przez wandali. Mobilizacja organizacyjna i finansowa władz urzędu Województwa Mazowieckiego i powiatu wołomińskiego doprowadziły do szczęśliwego finału i zadowolenia kierowców oraz lokalnych polityków.  

— Cieszę się, że po wielu latach oczekiwania udało nam się dokończyć inwestycję i usprawnić ruch w naszym regionie – powiedział starosta wołomiński Adam Lubiak. 

Nowy obiekt komunikacyjny jest w pełni monitorowany co ma jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników i zapobiec kolejnym zniszczeniom. Wypada powiedzieć jedno – szerokości !

Autor: Jakub Pietrzak, WWL112.PL 

Foto: Telewizja Wołomin – Paweł Kocik