WOŁOMIN. Aktorka Katarzyna Herman ambasadorką kampanii poświęconej rodzinom zastępczym!

15.09.2023, godz. 15:00. W Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa z udziałem znanej aktorki Katarzyny Herman. Spotkanie było otwarciem kampanii społecznej organizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pod hasłem „Rodzina Zastępcza – Dobra Przyszłość”. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie sprawowania opieki na dziećmi, które z różnych powodów nie mogą być wychowywane przez swoich biologicznych rodziców. Aktualnie w pieczy zastępczej na terenie naszego powiatu przebywa 373 dzieci. Dane jednak nie są zbyt optymistyczne, cały czas potrzeby są ogromne ale jak mówi ambasadorka akcji Katarzyna Herman najważniejsze to zrobić pierwszy krok i o tym właśnie jest tak kampania. 

— Każdy z nas może dać potrzebującym dzieciom bezpieczeństwo i miłość. Każdy z nas może spróbować i dać im szansę na normalne życie. Nie dajcie się prosić – apelowała aktorka. 

Już w najbliższym czasie na łamach lokalnych mediów pojawią się szczegółowe informacje i materiały dotyczące możliwości jakie daje stworzenie rodziny zastępczej. Zapraszamy do zainteresowania się kampanią i przekazami na stornie wołomińskiego PCPR pod adresem www.wolomin.naszepcpr.pl

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]