WOŁOMIN. Pożar w szpitalu powiatowym. Ewakuowano pacjentów i personel oddziału chirurgii.  

22.11.2022, godz. 07:20. Pożar w Szpitalu Powiatowym w Wołominie przy ulicy Gdyńskiej. W jednym z pomieszczeń gospodarczych w podziemiach budynku głównego doszło do zwarcia czajnika elektrycznego, a następnie pożaru. Urządzenie bez opieki zostawiła najprawdopodobniej pracująca w piwnicy ekipa remontowa. Na miejsce błyskawicznie ruszyło kilka zastępów wołomińskiej straży pożarnej oraz policja. Z minuty na minutę sytuacja stawała się poważniejsza ponieważ dym przez kanały wentylacyjne przedostał się na 5 piętro gdzie znajduje się oddział chirurgii i blok operacyjny. Dowodzący akcją zarządził natychmiastową ewakuację oddziału.

— Z zadymionych pomieszczeń ewakuowaliśmy w sumie 21 pacjentów w tym kilku leżących i 5 osób z personelu – powiedział portalowi WWL112.PL asp. Jan Sobków, zastępca dowódcy JRG Wołomin. 

Na szczęście szybko udało się ugasić płomienie i zapanować nad sytuacją. Trwa oddymianie pomieszczeń szpitala przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Na miejsce przyjechał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie st. bryg. Bogusław Majchrzak wraz z zastępcą st. bryg. Wiesławem Drosio.

Portalowi WWL112.PL udało się ustalić, że conajmniej jedna osoba trafiła na ostry dyżur z objawami zatrucia dymem. 

Autor: JP, WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]