WOŁOMIN. Wybuch i pożar w piwnicy bloku. Jedna osoba poważnie poparzona.  

25.11.2022, godz. 11:20. Niebezpieczne zdarzenie w bloku mieszkalnym przy ulicy Reja 23A w Wołominie. W piwnicy doszło do głośnego wybuchu i pożaru. Sprawcą zagrożenia był jeden z mieszkańców wykonujący nieustalone prace. Na miejsce szybko ruszyły służby ratunkowe; kilka zastępów straży pożarnej PSP Wołomin i OSP Wołomin, policja oraz karetka pogotowia. Strażacy wbiegli do budynku i wyciągnęli na zewnątrz rannego, starszego mężczyznę, był zakrwawiony i poważnie poparzony. Natychmiast trafił pod opiekę ratowników medycznych. Pożar w wąskiej i ciemnej piwnicy został szybko zlokalizowany i ugaszony. Część mieszkańców bloku opuściło swoje lokale ponieważ żrący dym rozprzestrzenił się po całej klatce schodowej. Konieczne było wyłączenie prądu i gazu ponieważ mogło to spowodować dodatkowe zagrożenie. 

— Akcja ratunkowa została zakończona. Trwa oddymianie piwnicy i ciągów komunikacyjnych. Poszkodowany mężczyzna z poparzeniami drugiego stopnia twarzy i dróg oddechowych został zabrany do szpitala – powiedział portalowi WWL112.PL asp. Jan Sobków, zastępca dowódcy JRG Wołomin. 

Póki co nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną wybuchu w piwnicy. Portalowi WWL112.PL udało się ustalić, że mężczyzna wiercił pojemnik, który mógł nagle eksplodować. Szczegóły wypadku ustala policja.

Autor: Jakub Pietrzak , WWL112.PL 

Foto: [Reporter001]