WOŁOMIN. Kłótnia zakończona zabójstwem. Policja zatrzymała podejrzanego.

Zbrodnia w Wołominie. Przed kilkoma dniami policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań, w którym miała miejsce awantura domowa. Wezwanie brzmiało dramatycznie.

-Dyżurny komendy został poinformowany o tym, że mężczyzna ugodził nożem inną osobę – powiedziała nam sierżant sztabowa Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Po wskazanym adresem funkcjonariusze zastali dwie osoby, jedna z nich miała kłutą ranę szyi. Mimo natychmiastowej pomocy medycznej 55 – letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Zebrane przez śledczych dowody i ślady wskazywały na to, że mogło dojść do morderstwa. Wołomińscy kryminalni szybko zatrzymali podejrzanego 49 – latka, który jak ustalono pił tego dnia alkohol z ofiarą. W pewnym momencie pomiędzy kompanami doszło do kłótni i szarpaniny. Młodszy z mężczyzn najprawdopodobniej rzucił się na współtowarzysza i ugodził go ostrzem w szyje. W chwili aresztowania podejrzany miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu stanął przed prokuratorem i został przesłuchany. Usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie został osadzony w areszcie śledczym na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo 49 – latkowi grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: KPP Wołomin