WOŁOMIN. Kolejna jednostka OSP z powiatu w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego.

14.07.2023, godz. 13:30. Na podstawie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych zostało zawarte porozumienie rozszerzające ilość jednostek OSP należących do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego na terenie powiatu wołomińskiego. Wyróżnioną ekipą jest Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne Ślężany. Trójstronny dokument w komendzie powiatowej przy ulicy Sasina podpisali komendant PSP Wołomin st. bryg. Wiesław Drosio, wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski oraz prezes OSP RW Ślężany dh Piotr Garwoliński i naczelnik Kamil Bielecki. To już 26 jednostka ochotnicza, która z uwagi na posiadany sprzęt oraz doświadczenie i zaangażowanie spełnia wymogi pozwalające pełnić służbę w państwowym systemie bezpieczeństwa KSRG. 

— Jest to duże wyróżnienie dla OSP RW Ślężany i motywacja do jeszcze lepszej pracy i działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej  małej społeczności. Nigdy nie odmawiamy pomocy i jesteśmy gotowi na każde wezwanie – powiedział portalowi WWL112.PL, naczelnik jednostki, druh Kamil Bielecki. 

Ochotnicy z nadburzańskich Ślężan specjalizują się w ratownictwie wodnym i często biorą udział w tego typu akcjach. Do dyspozycji oprócz lekkiego i średniego wozu bojowego posiadają nowy pojazd typu quad i łódź z silnikiem motorowym. Cieszy kolejne mocne wsparcie na terenie gminy Dąbrówka, bo przecież w jedności siła! 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001] & PSP Wołomin & OSP RW Ślężany