ZIELONKA. „Bezpieczne Wakacje” na Gliniankach. Wspólną akcję zorganizowały służby ratunkowe.

13.07.2023, godz. 11:00. To, że należy bez końca opowiadać ludziom o tym jak powinni się zachowywać podczas wypoczynku nad wodą świadczą już dwa utonięcia w tegoroczne lato na zielonkowskich Gliniankach. Dlatego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie wraz z policją, Inspektoratem Sanitarnym i OSP Zielonka zorganizowała warsztaty poświecone zasadom udzielania pierwszej pomocy czy alarmowania o zagrożeniu. Wypoczywający na strzeżonym kąpielisku plażowicze mogli zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego czy dowiedzieć się jak reagować w przypadku zauważenia osoby topiącej się. Atrakcją dla najmłodszych był profesjonalny fantom do doskonalenia metod resuscytacji krążeniowo – oddechowej i obejrzenie policyjnego radiowozu. 

— Prewencyjne kampanie społeczne poświęcone bezpieczeństwu mają uczyć odpowiedniego zachowania i uświadamiać o zagrożeniach, które każdego dnia dzieją się wokół nas. Ostrożne i rozsądne zachowanie nad wodą naprawdę może nam lub komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni, reagujmy i dbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych – powiedział portalowi WWL112.PL, mł. kpt. Jan Sobków, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wołominie. 

I jak to w służbie bywa radosną atmosferę pikniku przerwało wezwanie alarmowe do wypadku drogowego. Jeden z będących na miejscu zastępów straży pożarnej natychmiast ruszył, aby nieść pomoc i ratować poszkodowanych. 

Autor: JP, WWL112.PL

Foto: [Reporter001]